Jegyvásárlás

művész


Kiss Tibor
4

Kiss Tibor

Született: 1971. május 10. (Dunaújváros)

Zenész, képzőművész, dalszövegíró.

A Quimby alternatív rockegyüttes gitáros frontembere, előadóművész. Zenei ízlésére a sokoldalúság a jellemző, a komoly zenétől Rahmanyinovtól kezdve Leonard Cohen, Elvis Presley, Tom Waits zenéjén át Blind Willy Johnsonig.

Eredetileg képzőművész akart lenni, 16 éves kora körül kezdett a zenével komolyabban foglalkozni.…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Zenész, képzőművész, dalszövegíró.

A Quimby alternatív rockegyüttes gitáros frontembere, előadóművész. Zenei ízlésére a sokoldalúság a jellemző, a komoly zenétől Rahmanyinovtól kezdve Leonard Cohen, Elvis Presley, Tom Waits zenéjén át Blind Willy Johnsonig.

Eredetileg képzőművész akart lenni, 16 éves kora körül kezdett a zenével komolyabban foglalkozni. A gitározást autodidakta módon művelte, a dunaújvárosi Münnich Ferenc Gimnázium Október nevű rockzenekarában játszott bátyjával Kiss Endrével, Mikuli Ferenc basszusgitárossal és Varga Livius énekes-dobossal. 1991-ben megalapítják a Quimby együttest, majd 1995-ben Varga Liviussal New Yorkba utazik, ahol három hónapot töltenek.

Amerikai zenei élményei nagy hatást gyakorolnak művészetére, innentől kezdve magyar nyelven ír dalokat, ekkor születik a Majomtangó című szám is, majd később a Diligramm mely szakmai áttörést és közönségsikert hozott. Diplomáját 1997-ben szerzi a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. Zenei teljesítménye mellett költőként is számon tartják, dalszövegei sokak szerint önálló versekként is megállják helyüket, válogatott művei megjelentek a József Attila Kör kiadásában, Ventilátor blues címmel.

A zene és a dalszövegírás mellett képzőművészettel, festészettel is foglalkozik. Érzékeny, depresszióra hajló természete miatt, élete során néhányszor válságba került. 2003-ban Komlón egy pszichoterápiás csoportban építette újjá magát és művészetét. Az itt megéltek hatására új dalok és képek születtek. Képzőművészként a Budai Gyermekkórházban a művészetterápiás csoport tagjait segíti művészeti fejlődésükben.

Nemcsak képzőművészként és zenészként dolgozik, hanem hangoskönyveken is szerepel előadóként. Tanárként 2007-ben mutatkozott be a Magyar Íróakadémia Dalszövegíró Mesterkurzusán, ahol Varga Liviussal együtt tartott előadásokat.

Művei:
* Ventilátor Blues, L'Harmattan Kiadó, JAK Füzetek sorozat, Budapest, 2006.
* Budapest Bár Volume 1 (CD), EMI Zenei Kft. Budapest, 2007.

Hangoskönyvek:
Jack London: Csak hús, Rebeka és Panni Könyvkiadó Bt.

Kitüntetések:
* Artisjus-díj (2006)
* Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (2010)
 

Ajánlataink



Jegyek

Vegye meg jegyét online!

Váltsa meg jegyét online, bankkártyás fizetéssel!

A jegyvásárlási információkat itt találja.

Mobil app

VeszprémFest2025

Töltse le applikációnkat, hogy első kézből értesülhessen legfrissebb híreinkről, fellépőkről, eső esetén helyszínváltozásról.

Elérhető Android és IOS rendszerekre az ismert helyeken, vagy ide kattintva :

Android IOS
Kiemelt támogatók
Támogatók
Szakmai szervezetek

Büszkék vagyunk arra, hogy térségünk vállalatai elkötelezettek a helyi kultúra és közösség életének folyamatos fejlődésében, közös értékeink megőrzésében.

® VeszprémFest 2016 - Minden jog fenntartva.